Podkreślając szacunek i uznanie dla całej społeczności rolniczej Dolnego Śląska swoją obecnością zaszczycili nas: Senator Jan Michalski, Posłanka Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska, Wicewojewoda Joanna Bronowicka, Dyrektor ARR Jacek Sołtys, Dyrektor ARiMR Kazimierz Huk, Z-ca Dyrektora ANR Jerzy Dulnik, Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Krystyna Ciechan, Z-ca Dyrektora DODR Magdalena Rumiancew-Wróblewska, oraz przedstawiciele okolicznego samorządu terytorialnego. Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentowali: Prezes DIR Leszek Grala, Wiceprezes Ryszard Borys, członkowie zarządu DIR Tadeusz Mochalski, Franciszek Baranowski, Waldemar Jankowski, Przewodniczący Rad Powiatowych DIR z Bolesławca - Władysław Majkowski, Lwówka Śl. - Mieczysław Środa, Jeleniej Góry - Mirosław Kaszkur, Zgorzelca - Tadeusz Baranek, Kamiennej Góry - Bożena Kończak, Polkowic - Jan Laszczowski, Strzelina - Edward Tracz, Wrocławia - Tadeusz Jakubowski, Legnicy - Grzegorz Rudziak, Złotoryi - Andrzej Kozłowski oraz Dyrektor biura Urszula Solińska-Marek.

Tradycyjnie już obchody uroczystości dożynkowych rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną pod przewodnictwem księdza proboszcza Czesława Misiewicza, podczas której, w asyście pocztów sztandarowych, zostały poświęcone wieńce i chleby. Prezes DIR Leszek Grala odebrał z rąk starostów dożynek Pani Ingi Sobuckiej i Andrzeja Kozłowskiego tradycyjny bochen chleba, przyrzekając dzielić go tak aby dla wszystkich starczyło. Następnie zgodnie ze staropolskim zwyczajem, w hołdzie dla najpiękniejszego owocu pracy rąk ludzkich, podzielony on został między wszystkich uczestników rolniczego święta. Dożynki były również okazją do uroczystego uhonorowania osób szczególnie zasłużonych dla rolnictwa. Brązową odznakę Krajowej Rady Izb Rolniczych "Zasłużony dla samorządu rolniczego" z rąk Prezesa Leszka Grali otrzymali: Elżbieta Ulatowskiej, Andrzej Drapiewski, Edward Dudek, Stanisław Hrehorów, Stanisław Longawa, Zdzisław Ożga, Grzegorz Rudziak, Jerzy Bucki. Odznakę Dolnośląskiej Izby Rolniczej "Zasłużony dla samorządu rolniczego" otrzymali: Jadwiga Jarzębowicz, Bogusław Stec, Zbigniew Zięba. Specjalny list gratulacyjny od Wojewody Dolnośląskiego otrzymali: Leszek Grala, Jan Kuśmierczyk i Jarosław Nowak. Na zakończenie Prezes Leszek Grala wraz z Wicewojewodą Joanną Bronowicką wręczyli podziękowania za pracę w zarządzie DIR Wiktorowi Skotnickiemu oraz za pracą na rzecz obszarów wiejskich Rafałowi Dyjurowi i Patrycji Ditterli-Kasperskiej.

Podczas IV Dolnośląskich Dożynek Rolników zorganizowany został "Piknik Wieprzowy" sfinansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego. Uczestnicy mogli wziąć udział w zorganizowanych konkursach dla dzieci i dorosłych. Promocja mięsa wieprzowego odbywała się podczas degustacji przygotowanych mięs w różnej postaci. Od wyrobów wędliniarskich po pieczone prosiaki, które były jedną z największych atrakcji kulinarnych. Na zorganizowanym stoisku przeprowadzono akcję informacyjną o zaletach wieprzowiny. Hostessy promując przetwory z mięsa wieprzowego zachęcały uczestników Dożynek na degustację do stoiska, częstując ich na rozbudzenie smaku wyrobami z mięsa wieprzowego. Spożywanie wieprzowiny w Polsce jest dosyć powszechne dlatego też chętnych do spożywania wysokokalorycznego białka nie brakowało.

Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala oraz Przewodniczący Rad Powiatowych DIR z: Bolesławca, Lubania, Lwówka Śl., Jeleniej Góry i Zgorzelca składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za tak liczne przybycie i udział w IV Dolnośląskich Dożynkach Rolników. Juz dziś zapraszamy za rok na V Dożynki podczas których będziemy prosić o kolejne dobre lata, błogosławieństwo i hojność ziemi.

Do zobaczenia za rok!!!

Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław