Dnia 16 marca 2016 roku w Jeleniej Górze odbyło się II Walne Zgromadzenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej V kadencji. Wszystkich zebranych powitał Pan Leszek Grala Prezes Zarządu Izby i otworzył obrady Walnego Zgromadzenia.
Na początku delegaci przyjęli protokół z I Walnego Zgromadzenia Dolnośląskiej Izby Rolniczej V kadencji. Głównym tematem Walnego Zgromadzenia był budżet Izby na 2016 rok. W imieniu Zarządu wystąpiła Pani Anna Chlebowska, księgowa Izby i przedstawiła projekt budżetu DIR na 2016 rok. W imieniu Komisji Budżetowej wystąpiła Pani Elżbieta Ulatowska, Przewodnicząca Komisji informując, że Komisja pozytywnie zaopiniowała projekt budżetu. Komisja Rewizyjna również pozytywnie zaopiniowała budżet, a delegaci uchwałą nr II/3/2016 przyjęli budżet DIR na 2016 rok.
W związku z potrzebą dokonania zmian w Statucie Izby dokonano wyboru Komisji Statutowej w skład której weszli: Alicja Mochol-Kędziora, Bożena Kończak, Wiktor Skotnicki, Czesław Kaczmarek, Paweł Sługocki. Komisja do czerwca 2016 r. ma opracować projekt zmian w Statucie Izby. Zebrani wysłuchali informacji o pracy Delegata do KRIR.
Dyskutowano też o gospodarce gruntami ANR – zebrani uznali, że wymóg 5-letniego stażu w prowadzeniu własnego gospodarstwa dyskwalifikuje młodych rolników w staraniach o dzierżawy z zasobu ANR. Zgłoszono też wniosek aby wystąpić do ANR o maksymalny roczny czas dzierżawy, aby to co niekorzystne zmienić w myśl nowej ustawy, która ma wejść od maja 2016 roku.
Postanowieniem o przeniesieniu dalszej części dyskusji o gospodarowaniu ziemią na obrady III Forum Rolniczego, które odbyło się bezpośrednio po II Walnym Zgromadzeniu Dolnośląskiej Izy Rolniczej, zakończono obrady Walnego Zgromadzenia.

Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław