Na tydzień przed świętami Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu był miejscem prezentacji przez 26 Kół Gospodyń Wiejskich z Dolnego Śląska Tradycyjnych Stołów Wielkanocnych, Palm i Pisanek. Koła Gospodyń Wiejskich zaprezentowały zwiedzającym przepiękną, wielkanocną tradycję. Stoły uginały się wręcz od świątecznych dekoracji i potraw. Dodatkowego kolorytu całości dodawały palmy, pisanki i tradycyjne stroje ludowe, w których prezentowały się zespoły. Odwiedzający w tym dniu Pasaż Grunwaldzki mogli skosztować wyśmienitych potraw, podziwiać kunszt konkursowych palm i pisanek oraz wysłuchać i obejrzeć występy zespołów folklorystycznych.

Podczas prezentacji jurorzy oceniali zgłoszone do konkursu Najpiękniejsze palmy oraz pisanki wielkanocne. Konkurencja była duża, spośród zgłoszonych do wojewódzkiego konkursu 21 pisanek oraz 21 palm, nagrodzono po trzy w każdej kategorii.
Prezentacje są także okazją do podziwiania ekologicznych prac najmłodszych Dolnoślązaków. Dwadzieścia cztery kluby edukacyjne 4H zgłosiły swoje prace do wojewódzkiego konkursu na Najładniejszy koszyczek wielkanocny, organizowanego przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu.
Zadaniem konkursu jest pobudzenie inwencji twórczej dzieci i zaprezentowanie ich dorobku artystycznego. Wszystkie kluby zasłużyły na uznanie jurorów. Dzięki Dolnośląskiej Izbie Rolniczej we Wrocławiu, która zasponsorowała dodatkowe nagrody za koszyczki wykonane z ekologicznych materiałów zwiększono liczbę pierwszych miejsc i wyróżnień.
Na podium stanęły 4 koszyczki wykonane przez dzieci klubów 4H ‒ Kolumbowie z Okmian, Chabry z Ujeźdźca Wielkiego, Wesołe Skrzaty z Warty Bolesławieckiej i Truskaweczki z Pierstnicy, II miejsce zajęły Talenciaki z Siedlec i Smocza Jama ze Staniszowa. Trzecie miejsce zdobyliSzczytkowiczanie ze Szczytkowic.Wyróżnienie otrzymały Spytkowskie Słoneczka ze Spytkowa i Jarzębinki z Jezierzyc Wielkich.
Wszystkie Kluby Edukacyjne 4H, które brały udział w tegorocznym konkursie zostały docenione i otrzymały nagrody. Nagrody sfinansował Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz Dolnośląska Izba Rolnicza we Wrocławiu. Gratulacje nagrodzonym w imieniu Dolnośląskiej Izby Rolniczej złożył Wiceprezes, Pan Ryszard Borys.
W artykule wykorzystano materiały z DODR

Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech