12 maja 2016 r. delegacja DIR we Wrocławiu na czele z Prezesem Zarządu Leszkiem Gralą wzięła udział w kolejnym Dniu Rolniczym w Soveticach koło Hradec Kralove.

Jego organizatorem już po raz siódmy było przedsiębiorstwo akcyjne Mżany a.s. specjalizujące się w bydle mlecznym, należące do czołowych gospodarstw w Czechach. Najważniejszymi wydarzeniami dnia były:
• przegląd i prezentacja najlepszych krów czeskiego bydła łaciatego (mleczny simental czeski) z czołowych stad województw Hradec Kralove, Pardubice i Liberec
• prezentacja, degustacja, z możliwością zakupu, artykułów żywnościowych, w tym produktów regionalnych
• wystawa sprzętu rolniczego
• prezentacja szkół rolniczych, leśnictwa i pszczelarstwa.
Wystawie towarzyszyło duże zainteresowanie ze strony ludzi rolnictwa, wsi, samorządu i władz. Rzucała się w oczy duża liczba dzieci ze szkół podstawowych , średnich i przedszkoli, a uczniowie szkół rolniczych obsługiwali wystawiane zwierzęta i byli ich prezenterami. Nasza delegacja przeprowadziła interesujące rozmowy z przedstawicielami władz Republiki Czeskiej, województwa Hradec Kralove i Prezydentem Krajowej Izby Rolniczej CR Panem Tomanem. Po raz kolejny wymieniliśmy doświadczenia z dobrymi znajomymi i partnerami z Izby Rolniczej województwa HK z którą współpracujemy od kilku lat.
W delegacji DIR uczestniczyli także m.in. Tadeusz Mochalski członek Zarządu DIR oraz Mirosław Kaszkur i Tadeusz Baranek Przewodniczący Rad Powiatowych w Jeleniej Górze i Zgorzelcu.

Andrzej Kamiński

Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon