W dniach 25 i 26 czerwca Piotrowice w gminie Chojnów gościły rolników z całego Dolnego Śląska. Organizatorami tego dwudniowego święta byli: Urząd Gminy Chojnów, Dolnośląska Izba Rolnicza , Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, a także hodowlane związki branżowe. Wielu zwiedzających na terenie kompleksu pałacowo parkowego mogło podziwiać prezentowane przez hodowców zwierzęta. Swoje zwierzęta wystawili hodowcy bydła, trzody chlewnej, owiec, koni, królików, drobiu ozdobnego i gołębi.

Zwiedzający poza zwierzętami mogli obejrzeć również sprzęt rolniczy oraz stoiska promocyjno-handlowe. Wystawcy zaprezentowali rękodzieło artystyczne, środki ochrony roślin, pasze i artykuły do produkcji rolnej, ceramikę, sadzonki drzew, krzewów i kwiatów, wyroby i przetwory lokalnych producentów.
Wpierwszym dniu imprezy komisje sędziowskie oceniły zwierzęta hodowlane. Po prezentacji zwierząt oraz wnikliwej ocenie komisje wyłoniły w poszczególnych grupach najpiękniejsze zwierzęta, którym nadano tytuły Championów i Vice-Championów.
W drugim dniu imprezy wręczono odznaczenia i uhonorowano hodowców za wyniki pracy hodowlanej oraz zorganizowana została prezentacja nagrodzonych zwierząt.
Ponadto przez Prezesa Leszka Gralę wręczone zostały odznaczenia dla członków Dolnośląskiej Izby Rolniczej. Odznaczeniami MRIRW uhonorowany został Mariusz Potoczak. Odznaczeniami KRIR uhonorowany został Wiktor Skotnicki. Złotą Odznakę Dolnośląskiej Izby Rolniczej otrzymali: Edward Tracz, Jerzy Fink i Władysław Majkowski. Srebrną Odznakę Dolnośląskiej Izby Rolniczej otrzymali: Skotnicki Wiktor, Hawrylewicz Henryk, Śliwa Ryszard, Kaczmarek Czesław, Lelas Wojciech, Swedura Małgorzata.
DIR zorganizował również Piknik Zbożowy (projekt finansowany przez KRIR z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych), na którym można było skosztować potrawy przygotowane przez zespół folklorystyczny Fudżijamki z Proboszczowa, który także umilał czas swoimi występami. Na miejscu wypiekany był także chleb. Przeprowadzono także konkurs młócenia cepem oraz zaprezentowano mielenie ziarna w żarnach.
W takcie imprezy zorganizowano konkurs Wiedzy Rolniczej i BHP w Rolnictwie oraz rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzę gospodarstwa domowego”.

Spotkanie zamknęła XI edycja Dolnośląskiego Przeglądu Zespołów Folklorystycznych Śpiewająca Wieś.
Irena Danieluk

Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław