W związku z pismem Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR we Wrocławiu z dnia 01.03.2018r., w którym zarzucił on Dolnośląskiej Izbie Rolniczej brak zgody na stosowanie w przetargach ofert pisemnych szóstego kryterium, w dotychczasowym brzmieniu uzgodnionym przez członków byłej Terenowej Rady Społecznej, Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej stanowczo stwierdza, że Dyrektor Oddziału we Wrocławiu Pan Piotr Regiec podał nieprawdziwą informację, ponieważ już w dniu 27 lutego 2018r. Zarząd DIR zaakceptował propozycję Oddziału.

Jesteśmy oburzeni takimi praktykami Dyrektora Oddziału KOWR, ponieważ świadczą one nie tylko o braku profesjonalizmu i chaosie we wrocławskim Oddziale, ale jednoznacznie wskazują na próbę przerzucenia na DIR odpowiedzialności za brak przetargów ofert pisemnych na dzierżawę w naszym województwie. Na takie działania Oddziału KOWR we Wrocławiu nie ma naszej zgody i wyrażamy swoją dezaprobatę, tym bardziej że prowadzą ją przedstawiciele instytucji rządowej. Zarząd DIR stanowczo sprzeciwia się propagowaniu fałszywych informacji przez Dyrektora Oddziału KOWR we Wrocławiu, których celem jest świadoma dyskredytacja dolnośląskiego samorządu rolniczego. Niedopuszczalne jest obarczanie DIR odpowiedzialnością za brak przepływu informacji i korespondencji we wrocławskim Oddziale KOWR.

Zarząd DIR przypomina, że dolnośląscy rolnicy od jesieni ubiegłego roku czekają aż wrocławski Odział KOWR ruszy z przetargami ofertowymi na dzierżawę. Od wielu miesięcy nasza Izba wnioskuje do Dyrektora OT o organizację przetargów pisemnych, ponieważ nie było i nie ma żadnych przeszkód, aby dolnośląski Oddział je przeprowadzał. Dyrektor Generalny KOWR w dniu 09.10.2017r. wprowadził m.in. kryteria i zasady oceny w przetargach ofert pisemnych na dzierżawę. Zasady te obowiązywały na terenie całego kraju i były one nieprzerwanie stosowane od października 2017r. przez inne Oddziały KOWR, które takie przetargi organizowały. Co więcej, niektórzy Dyrektorzy Oddziałów KOWR, jak np. w Gorzowie Wielkopolskim już w dniu 3 stycznia 2018r. publikowali ogłoszenia o przetargu ofert pisemnych na dzierżawę nieruchomości, w których zawarto informację, że rolnicy mogą składać oferty w sekretariacie Oddziału w Zielonej Górze, a nie jak dotychczas u notariuszy. Jak widać na przykładzie ogłoszenia z Zielonej Góry w tej samej instytucji państwowej niektórzy Dyrektorzy reagowali w sposób dynamiczny na wnioski rolników i nie wstrzymywali przetargów ofertowych.

Zarząd DIR oczekuje, że Oddział Terenowy KOWR we Wrocławiu niezwłocznie przystąpi do organizowania przetargów ograniczonych ofert pisemnych na dzierżawę oraz że uwzględni wszystkie dotychczasowe wnioski, jakie w tej sprawie skierowała do Dyrektora OT nasza Izba. Z całą stanowczością stwierdzamy, że nie ma i nie było powodów, aby wstrzymywać przetargi ofertowe na dzierżawę nieruchomości państwowych, tym bardziej że wiosna zbliża się wielkimi krokami i niebawem trzeba będzie rozpocząć prace w polu.

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

marzec 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2023-01-24
USD 4,3341 +0,23%
EUR 4,7073 -0,24%
CHF 4,7014 -0,22%
GBP 5,3443 -0,38%
Wspierane przez Money.pl
Imieniny obchodzą: Pelagia, Feliks, Zbysław