W dniu 2 lutego br. W Woliborzu, Gmina Nowa Ruda odbyło się spotkanie rolników z terenu Gminy Nowa Ruda, miasta Nowa Ruda a także Miasta i Gminy Radków. Wśród zaproszonych Gości na spotkaniu uczestniczyli : Adrianna Mierzejewska – Wójt Gminy Nowa Ruda, Zbigniew Szczygieł – Prezesa Klastra Wołowina Sudecka , Zbigniew Dąbrowski – Kierownika Biura PZD Kłodzko, Lubomir Danielczyk – Kierownika Biura Powiatowego ARiMR, Jan Galewicz – przedstwiciel firmy OBROL Kruszewnia oraz Kutera Wojciech – Sołtysa wsi Wolibórz.

Na początku spotkania głos zabrała Pani Adrianna Mierzejewska – Wójt Gminy Nowa Ruda. Pani Wójt scharakteryzowała Gminę Nowa Ruda pod kątem rolnictwa. Pan Paweł Mazurkiewicz z Urzędu Gminy Nowa Ruda omówił zebranym sytuację związaną z ubiegłoroczną suszą w Gminie Nowa Ruda.
Pan Zbigniew Dąbrowski Kierownik PZD Kłodzko zaprezentował zebranym realizację planu pracy doradczej za 2015 rok oraz zamierzenia na 2016 rok. Przedstawił rownież harmonogram planowanych naborów wniosków w ramach PROW 2014 – 2020. Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kłodzku Pan Lubomir Danielczyk omówił zebranym jak przebiegła kampania wnioskowa w 2015 roku i na jakim etapie są dopłaty bezpośrednie za rok 2015 r. Pan Zbigniew Szczygieł – Prezes Klastra Wołowina Sudecka podczas spotkania przedstawił działalność Klastra oraz perpektywy na kolejne lata.
Przewodniczący Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłodzkiego Pan Leszek Bobula zapoznał zebranych z działalnością Rady Powiatowej DIR w Kłodzku.Omówił zadania statutowe DIR realizowane przez Radę a także zakres współpracy z jednostkami działającymi na rzecz rolnictwa w Powiecie Kłodzkim.
Spotkanie zakończyło się wystąpieniem Pana Jana Galewicza – specjalisty ds agrotechnicznych, który przedstawił ofertę firmy OBROL.

Imieniny obchodzą: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław