Konferencja Integrowana Ochrona Roślin

Organizatorami konferencji, która odbyła się 1 marca są: Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłodzkiego oraz Ząbkowickiego, a także firmy: Yara Poland Sp. z. o. o , Syngenta , Ekodarpol, Luvena S.A., Flora Praszka Sp. z. o. o. oraz KOGENERACJA 44 Sp. z. o. o.
W konferencji uczestniczyli Przedstawiciele Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłodzkiego i Ząbkowickiego oraz rolnicy z terenu powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego.
Pani dr inż. Zuzannę Sawinską z Katedry Agronomii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, która omówiła temat pn. "Zagrożenia chorobowe w uprawach ozimin a strategia ochrony – wiosna 2016" . Szczegółowo zostały omówione m. in.: choroby grzybowe zbóż, ekonomiczne progi szkodliwości, strategia działań wiosną a także monitoring pojawu chorób – integrowana ochrona roślin. Pan dr inż. Grzegorz Pruszyński z Instytutu Ochrony Roślin z Poznania, zebranym przedstawił temat dotyczący „Progów szkodliwości a ochrona przed szkodnikami zbóż i rzepaku w warunkach Kotliny Kłodzkiej "
Po zakończeniu wykładów ofertę firm organizujących konferencję prezentowali ich przedstawiciele.

K. Zwardoń

Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław