Dnia 29 września już po raz piąty Rada Powiatowa Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Kłodzkiego wspólnie z Powiatowym Zespołem Doradców w Kłodzku, Urzędem Miasta i Gminy Radków, Rolniczym Przedsiębiorstwem Produkcyjno – Handlowym Ziębice Sp. z.o.o oraz FirmąSAATBAU Polska Sp. z.o.o zorganizowała pokaz polowy.
Wśród Gości uczestniczących w tegorocznym pokazie byli: Gospodarz Gminy- Jan Bednarczyk – Burmistrz Miasta i Gminy Radków, Tadeusz Mochalski - Członek Zarządu Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu, Dorota Mateusiak- Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kłodzku, Bartłomiej Grzegorczyk – Kierownik PT KRUS w Wałbrzychu, Wiktor Skotnicki – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Ząbkowicach Śląskich, Zbigniew Dąbrowski – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Kłodzku, Justyna Rogulska – Państwowa Inspekcja Pracy, Okręgowy Inspektorat w Wałbrzychu, Aneta Olszewska – dyrektor oddziału centrum biznesowego MSP w Świdnicy, Bank BGŻ BNP Paribas, Paweł Piekarski – Rolnicze Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Ziębice Sp. z. o. o., Paweł Błaszczyk – Firma Saatbau Polska Sp. z. o.o. oraz Marcin Gruszka – Kancelaria Brokerska Tomasz Zawadzki.
Tegoroczna tematyka pokazu ukierunkowana była na uprawę i zbiór soi. Pierwsza część pokazu – teoretyczna dotyczyła zagadnień uprawy soi. Pan Paweł Błaszczyk – Inspektor Plantacyjny , Saatbau Polska Sp. z o. o. przedstawił zebranym temat dotyczący nowoczesnych odmian soi do uprawy w naszych warunkach klimatycznych. Pan Paweł Piekarski z RPPH Ziębice przedstawił dotychczasowe doświadczenia w uprawie soi. Uczestnicy wysłuchali również informacji dotyczących ubezpieczenia upraw przedstawionych przez Pana Marcina Gruszkę z Kancelarii Brokerskiej Tomasz Zawadzki oraz nowych form finansowania gospodarstw rolnych, które przedstawiła Pani Agata Krawczyk z Banku BGŻ BNP Paribas.
Pokaz był też okazją do przedstawienia bieżących informacji oraz podjętych działań przez instytucje okołorolnicze.
Podczas drugiej części pokazu uczestnicy przejechali na pole pokazowe na którym zaprezentowano zbiór soi. Prezentację pracy maszyn prowadził Pan Paweł Piekarski z RPPH Ziębice.
Dzięki fachowej wiedzy prowadzących, a także sprzyjającej temu pogodzie tegoroczny pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród rolników.

Katarzyna Wróbel, BT DIR Kłodzko

Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon