Dnia 29 listopada br. producenci mleka oraz hodowcy bydła mięsnego z terenu powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego, dzierżoniowskiego i wałbrzyskiego uczestniczyli w seminarium wyjazdowym do powiatu kamiennogórskiego.

Pierwszym punktem wizytacji było spotkanie z Prezesem Spółdzielni KaMos Panem Jerzym Lelito. W spotkaniu uczestniczyły również Pani Bożena Kończak – Wiceburmistrz Lubawki, Pani Krystyna Fedoruk i Pani Lucyna Kociołek z Rady Nadzorczej Spółdzielni KaMos. Podczas spotkania Pan Jerzy Lelito przedstawił zebranym informacje dotyczące działalności Spółdzielni. Uczestnicy spotkania dyskutowali na tematy dotyczące aktualnej sytuacji na rynku mleka. Kolejnym punktem była wizytacja w gospodarstwach rolnych. Najpierw uczestnicy przejechali do gospodarstwa Pana Kazimierza Lassaka w Starej Białce. Pan Kazimierz posiada ok. 80 krów mlecznych, mieszańce rasy polskiej czerwono-białej z HF. Użytków rolnych 80 ha, w tym większość to TUZ-y, trawy na GO oraz motylkowe drobnonasienne z trawami, owies, pszenżyto oz- na paszę. Gospodarstwo jest w pełni zmodernizowane.

W Niedamirowie uczestnicy odwiedzili gospodarstwo Czesława Mrówki. Pan Czesław posiada ok. 90 krów mlecznych, rasa Montbeliarde, opas bydła (odsadki) również rasy Montbeliarde. Gospodarstwo o wielkości ok. 100 ha użytków rolnych, większość to mieszanki motylkowych drobnonasiennych z trawami, TUZ-y, zboża paszowe. Gospodarstwo w pełni zmodernizowane, usprzętowione. Po wizytacji w gospodarstwach uczestnicy przejechali do Chełmska Śląskiego- najpiękniejszej dolnośląskiej wsi, gdzie przywitała ich Burmistrz Lubawki – Pani Ewa Kocemba. Podczas tego spotkania przedstawiono prezentację wszystkich atrakcji Chełmska Śląskiego – od zabytków po dorobek artystyczny mieszkańców. Ostatnim punktem wizyty studyjnej było spotkanie z Panem Sylwestrem Wańczykiem, który wspólnie z żoną Lucyną prowadzi gospodarstwo agroturystycznego Wańczykówka specjalizujące się w produkcji serów i jogurtów z mleka krowiego i koziego.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Katarzyna Wróbel

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm