W dniu 20 lipca 2016r. w Uboczu odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Lwóweckiego. Spotkanie odbyło się z udziałem: delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej; Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej - Pana Leszka Grali; Przewodniczącego Rady Powiatowej Dolnośląskiej Izby Rolniczej Powiatu Bolesławieckiego - Pana Władysława Majkowskiego; Prezesa LGD Partnerstwo Izerskie - Pani Bożeny Mulik.
Tematem wiodącym podczas narady było prawo łowieckie i wszystkie nadchodzące w nim zmiany oraz płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami, które w dużej mierze dotyczą rolników powiatu lwóweckiego.
Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Pan Leszek Grala poruszył temat preferowanej przez Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej formy przetargów na dzierżawę nieruchomości pochodzących z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Zarząd Dolnośląskiej Izby Rolniczej postanowił, że będzie preferował organizację przetargów w formie pisemnej.
Prezes Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo Izerskie Pani Bożena Mulik przedstawiła startujące programy w ramach strategii rozwoju lokalnego, o które mogą się starać delegaci Dolnośląskiej Izby Rolniczej

Katarzyna Grzelak

Imieniny obchodzą: Adolf, Leon, Tymon