31 maja 2015 roku odbyła się „Regionalna Wystawa Koni Hodowlanych – Święto Konia Siedlec 2015”. Głównym organizatorem tej imprezy było Terenowe Koło Hodowców Koni we Wrocławiu. Uczestnikiem i sponsorem  części nagród była Dolnośląska Izba Rolnicza we Wrocławiu.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem hodowców i mieszkańców Województwa Dolnośląskiego  i innych Województw- szacunkowo udział w niej  wzięło około 3 tyś. osób. Do konkursu zarejestrowano 50 koni. Wystawie towarzyszyły pokazy, między innymi:  jazdy zręcznościowe, zaprzęgów na  1 konia, 2 konie i 4 konie.

Na wystawie prezentowane są osiągnięcia hodowców koni z Dolnego Śląska.

Dolnośląscy hodowcy zdobywają z roku na rok coraz większe uznanie, czego wyrazem jest przyznanie szeregu tytułów czempionów, wice czempionów oraz złotych medali i wyróżnień koniom dolnośląskich hodowli podczas corocznie organizowanych Krajowych Wystaw Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu.

Dolnośląska Izba Rolnicza podczas tegorocznego „Święta Konia” była sponsorem nagród (puchary z dedykacją), które wręczono za zdobycie I miejsc w kategorii  „rasa śląska”:

1. Klacz 1 roczna         - Garstka Marcin         – zam.  Gołębice
  2. Ogierek 1 roczny    - Cieślak Tadeusz         – zam. Pajęczno
  3. Klacz 2 letnia           - Rosiewicz Adam        - zam. Huta
  4. Klacz 3 letnia           - Paczkowski Henryk  - zam.  Ogonowice

Ze  środków Dolnośląskiej Izby Rolniczej zakupiono i zostały wręczone „kantary stajenne” w ilości 50 sztuk.

Kantary z logo Dolnośląskiej Izby Rolniczej otrzymał każdy hodowca.

Podczas tegorocznego „święta” była prowadzona kilkudziesięciu minutowa informacja  na temat Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu.

Kazimierz Dobrowolski

Imieniny obchodzą: Marek, Jarosław, Wasyl