W dniu 08 lutego 2017 r. o godz. 1000 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu przy ul. Boh. II Armii Wojska Polskiego 8 odbyło się spotkanie Delegatów Dolnośląskiej Izby Rolniczej Rady Powiatu Zgorzeleckiego z kierownictwem Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem w Rakowicach Wielkich z udziałem zaproszonych gości: Pana Mariusza Wieczorka – Wicestarosty Zgorzeleckiego; Pana Zbigniewa Mądzelewskiego - kierownika SZGZ w Rakowicach Wielkich; Pani Anety Mazur - Kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Zgorzelcu; Pani Anety Gazda – Kierownika Biura Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Zgorzelcu; Pana Sławomira Siwickiego – Kierownika Oddziału Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa.

Tematyka spotkania dotyczyła przede wszystkim: gruntów rolnych oddawanych w dzierżawę i ustalania w związku z tym czynszów dzierżawnych; bezumownego użytkowania gruntów rolnych i problem dożywotniego wykluczenia takiego dzierżawcy, odrzucanie ofert przetargowych w przypadku złożenia błędnych informacji, decyzje/zgody na wycinkę zadrzewień śródpolnych przez dzierżawców gruntów rolnych, sytuację drzew i krzewów rosnących w rowach przydrożnych i projekt realizowany przez powiat zgorzelecki, którego efektem będzie uregulowanie spraw samosiejek i uporządkowanie stanu pasów przydrożnych; kontynuacje szkoleń w tematyce stosowania środków ochrony roślin sprzętem naziemnym, z wyłączeniem sprzętu montowanego na pojazdach szynowych oraz innego sprzętu stosowanego w kolejnictwie.

Katarzyna Grzelak

Imieniny obchodzą: Aleks, Grzegorz, Aleksander