W dniu 14 sierpnia 2016r. w Żeliszowie odbyła się uroczystość 150-lecia istnienia Kół Gospodyń Wiejskich, w której oprócz członków KGW zaproszeni zostali min.: Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej - Leszek Grala, Burmistrz Miasta Lwówek Śląski - Mariola Szczęsny, Wójt Gminy Bolesławiec – Andrzej Dutkowski, Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Jeleniej Górze – Ryszard Kucharski, Prezes Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy – Radosław Zysnarski, Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu – Ryszard Czerwiński, Przewodniczący Rady Powiatu Bolesławieckiego Dolnośląskiej Izby Rolniczej - Władysław Majkowski, oraz wielu zaroszonych gości reprezentujących każdy obszar działań Kół Gospodyń Wiejskich.

Oprócz licznych konkursów folklorystycznych i sprawnościowych, które odbywały się poprzez prezentacje twórczości artystycznej zespołów: Żeliszowianki, KGW Działoszynianie, Kwsowianie, KGW Podgórki, Pogórzanie, KGW Iwiny, Działoszynianie, Złote nutki i Niespodzianka wręczono również statuetki z okazji obchodów 150-lecia KGW: Zasłużony dla Kółek Rolniczych i Ordery Serca Matkom Wsi.

Złotą Odznakę Dolnośląskiej Izby Rolniczej Prezes Leszek Grala wręczył Pani Oldze Burdynie Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Powiatu Bolesławieckiego za aktywny udział w działaniach zmierzających do rozwoju społecznego i kulturowego polskiej wsi.

Katarzyna Grzelak

Imieniny obchodzą: Maria, Marcelina, Marzena