Tegoroczne dożynki powiatowe odbyły się w Ścinawce Średniej w Gminie Radków, a rozpoczęły się polową Mszą Świętą. Następnie, barwny korowód dożynkowy przeszedł pod scenę.
Podczas wystąpień zaproszonych Gości głos zabrał również Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku Pan Leszek Bobula, który podkreślił znaczenie trudnej pracy w gospodarstwie oraz podziękował rolnikom za ich codzienny wysiłek. Podczas dożynek Dolnośląską Izbę Rolniczą reprezentowali również delegaci DIR z poszczególnych Gmin Powiatu Kłodzkiego.
Po oficjalnym otwarciu nastąpiło przekazanie chleba dożynkowego przez Starostów dożynek oraz delegacji Gmin Powiatu Kłodzkiego. Zespoły ludowe ośpiewały wszystkie dożynkowe wieńce. Po występach odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy powiatu kłodzkiego.
W tym roku Komisja Konkursowa postanowiła przyznać pierwsze miejsce wieńcowi z Gminy Radków, drugie z Gminy Bystrzyca Kłodzka i trzecie z Gminy Szczytna.
Nagrodę specjalną w konkursie na „Najpiękniejszy Wieniec” od Dolnośląskiej Izby Rolniczej otrzymała Gmina Międzylesie, którą w imieniu Zarządu DIR wręczył Leszek Bobula – Przewodniczący Rady Powiatowej DIR w Kłodzku.
Podczas dożynek odbywał się również kiermasz produktów lokalnych, regionalnych
i rękodzieła. 
Po godzinie 14:00 rozpoczęła się biesiada dożynkowa, której umilały występy kapel
i zespołów ludowych a także znanej i lubianej grupy „Pozdamek Boys” z Podzamka.

Katarzyna Wróbel
BT DIR Kłodzko

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ

Prezes

Mam takie odczucie... Czytaj więcej->

czerwiec 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx
Imieniny obchodzą: Marianna, Marzena, Erazm