Zaproszenie Prezesa Dolnośląskiej Izby Rolniczej we Wrocławiu pana Leszka Grali do udziału w spotkaniu przyjęli następujący goście: ksiądz Krzysztof Dudojć duszpasterz rolników i pszczelarzy diecezji wroclawskiej, Wicemarszałek Dolnośląski Ewa Mańkowska, Joanna Bronowicka Wicewojewoda Dolnośląski, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Roman Kołacz. Wśród uczestników byli Dyrektorzy wszystkich instytucji i organizacji działających w otoczeniu rolnictwa. Kazimierz Huk Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa we Wrocławiu, Krzysztof Iwanków z-ca Dyrektor Agencji Rynku Rolnego we Wrocławiu, Jan Janas Dyrektor KRUS we Wrocławiu, Ryszard Czerwiński Dyrektor Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Krystyna Ciechan Dyrektor Wojewódzkiej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa we Wrocławiu, Bogusław Stec Dolnośląski Wojewódzki Inspektor Jakości Handlowej i Artykułów Rolno-Spożywczych we Wrocławiu, Jan Rybka Wiceprezes Zarządu Woj. Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Romuald Jankowski Wiceprezes Zarządu Federacji Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Nieruchomości rolnych w Warszawie, Zbigniew Ładziński Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślniczej, Radosław Zysnarski Prezes ZRZRKiOR w Legnicy. Na spotkanie przybyli również delegaci Dolnośląskiej Izby Rolniczej, przedstawiciele dolnośląskich rolników oraz reprezentanci Kół Gospodyń Wiejskich.

Przybyłych na spotkanie powitał Prezes Dolnośląskiej Izby Rolniczej Leszek Grala, a ksiądz Krzysztof udzielił błogosławieństwa i poprowadził wspólną modlitwę za pomyślność rolników i ich rodzin. Zebrani minutą ciszy uczcili pamięć tych wszystkich rolników i mieszkańców wsi, którzy odeszli w 2015 roku. Kolędy w wykonaniu duetu muzycznego wprowadziły świąteczny nastrój. Spotkanie było okazją do podsumowania upływającego roku oraz integracji społeczności rolniczej i instytucji branży rolniczej na Dolnym Śląsku, było też pretekstem do uhonorowania i wręczenia odznaczeń dla osób, które zasłużyły się dla rozwoju samorządu rolniczego i przyczyniły się do poprawy wizerunku dolnośląskiej wsi.

Srebrną Odznakę Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego otrzymał:

Józef Odrzywolski, Jan Rewers.

Odznaczenie KRIR "Zasłużony dla Samorządu Rolniczego" otrzymali:
Paweł Falkowski, Jadwiga Jarzębowicz, Jan Socha, prof. Tadeusz Szulc, Bogusław Stec.

Odznaczenie Dolnośląskiej Izby Rolniczej "Zasłużony dla Samorządu Rolniczego" otrzymali:

Bohdan Bubernak, Andrzej Chmielewski, Krystyna Gielata, Józef Górski, Krystyna Jemioła, Wiesław Kociołek, Marian Kociuba, Władysław Kwiecień, Zygmunt Lechniak, Andrzej Lubieniecki, Andrzej Mitczak, Elżbieta Nowakowska-Akkermans, Michał Olchówka, Kazimierz Piotrowicz, Andrzej Rodewald, Marianna Seweryńska, Józef Solecki, Stowarzyszenie Na Rzecz Odnowy Wsi Podlesie i Ruszkowice "Razem Możemy Więcej".

Celem podkreślenia roli kobiet w życiu rodzinnym i kultywowaniu polskiej tradycji Zarząd DIR wyróżnił Koła Gospodyń Wiejskich: Biały Kościół, Borów, Grodziszcze, „Jodłóweczki”, Kalinowice Górne, Krosnowice oraz „Zazule".

W imieniu odznaczonych podziękował prof. Tadeusz Szulc, który w swym wystąpieniu zaznaczył, że wieś nie kształtują ustawy i przepisy wydawane w stolicy ale jej mieszkańcy i ich determinacja w dążeniu do celu.
Prezes Leszek Grala wszystkim odznaczonym złożył podziękowania i gratulacje.
Uroczystość zakończył wspólny posiłek wigilijny. Całe spotkanie przebiegło w miłej świątecznej atmosferze.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘC

Imieniny obchodzą: Felicja, Teofil, Zyta